Artvin Çoruh Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 10 Aralık 2016 Cumartesi


Öğrenci No
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
  Şifremi Unuttum
 

Uzaktan Eğitim yoluyla okutulan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarih-I ve Türk Dili-I derslerini takip etmek için Tıklayınız. Sayfa açıldığında Ders İçeriği sekmesini tıklayarak dersi sistem tarafından sesli anlatım, Doküman sekmesinde okuyarak veya vido sekmesinden görüntülü olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca Ders içeriği sekmesini tıklayarak açılan sayfa sonundaki kısa sınava katılarak ilgili haftaya ait konu hakkındaki bilginizi test edebilirsiniz. 

2016 ÖSYS ile yerleşerek kayıt yaptıran öğrencilerin sisteme giriş için kullanıcı adı öğrenci numarası şifre T.C. kimlik numarasının ilk beş rakamıdır.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Kayıt İşlemleri ve Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri ödeme işlemleri sona ermiştir. Mazereti nedeni ile ders kaydı yapamayan ve katkı payı/öğrenim ücretini ödemeyen öğrencilerin 30.09.2016 cuma günü mesai bitimine kadar kayıtlı oldukları Fakülte/Meslek Yüksekokulu/Enstitü öğrenci işlerine mazeretlerini belirten bir dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Mazeretli ders kayıt süresinde ders kaydı yapmayan öğrenciler 2016-2017 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı derslere katılamaz ve sınavlara giremezler.

Zorunlu yabancı dil İngilizce dersi muafiyet sınavına girmek isteyen yeni kayıt öğrenciler www.artvin edu. tr adresindeki öğrenci menüsü altındaki ön kayıt linkinden veya öğrenci bilgi sistemine girerek Form işlemleri-Öğrenci bilgi formu alanından 30.09.2016 tarihine kadar muafiyet sınavına girmek istiyorum kutucuğunu işaretleyip kaydetmeleri  gerekmektedir. Bu işlemi sadece 2016 ÖSYM ile yeni kayıt olan öğrenciler yapacaktır. Sınav tarihi ve saati için Tıklayınız. Önkayıt giriş için tıklayınız

ÖİDB